Haber

Hazar Gölü sis denizinde kayboldu, eşsiz görüntüler ortaya çıktı

Hazar Gölü sis denizinde kayboldu, eşsiz görüntüler ortaya çıktı

Doğu’nun Akdeniz’i Hazar Gölü sis tabakasıyla kaplandı

ELAZIĞ – Elazığ’da sabah saatlerinde etkili olan ve görüş mesafesini yer yer 3 metreye kadar düşüren sis, Sivrice ilçesine bağlı Hazar Gölü’nde güneşin yüzünü göstermesiyle eşsiz manzaralar oluşturdu. İlçe merkezi sis denizinde kaybolurken, drone ile çekilen görüntüler görsel şölen yarattı.

Sis, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde de etkisini göstermeye başladı. Sabah saatlerinde ilçe merkezinde görüş mesafesini 3 metreye kadar düşüren sis, 2 bin 347 rakımdaki Hazarbaba Dağı’nda kısmen etkili oldu. Güneş yüzünü gösterirken Hazarbaba Dağı ortaya çıkarken, Sivrice ilçesi ve Hazar Gölü de ilçe merkezinde yer aldı. sis denizinde kayboldu. Drone ile havadan görüntülenen sis görsel şölen yarattı. Hazarbaba Dağı’na kayak yapmak için gelen vatandaşlar, kar olmaması nedeniyle sisin oluşturduğu görüntüyü izleyerek o anları cep telefonlarına kaydetti.

Elazığ’daki Hazarbaba Kayak Merkezi’nde olduklarını belirten Uğur Öz, “Arkadaşlarla kayak yapmaya geldik ama maalesef kar yok. Burada oluşan sisi de izliyoruz. Çok güzel bir manzarası var. Hazar Gölü artık sisle kaplandı ve çok güzel bir manzara oluştu.” .

Hazarbaba Kayak Merkezi’ne geldiklerini belirten Onur Ulucan, “Elazığ’ın Sivrice ilçesine bağlı Hazarbaba Dağı’ndayız. Kayak merkezinde kar olmadığı için gezi için geldik. Hazar Gölü tamamen sisle kaplı. Ölümsüzleştirdik. Sislerle kaplı Hazar Gölü’nün fotoğraflarını çekerek anı yaşadık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu