Haber

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba: “Putin’in Ukrayna’ya olan kişisel takıntısı”

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Ukrayna’yı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “kişisel saplantısı” olarak nitelendirdi.

Kuleba, Almanya’da düzenlenen 59. Münih Güvenlik Konferansı’nda yaptığı konuşmada, ancak ve ancak Rusya’da bir değişiklik olursa Ukrayna’ya barışın geleceğini ve bunun uzun bir yol alacağını belirtti.

Ukrayna’nın kendini savunmaya devam ettiğini ifade eden Kuleba, “Ukrayna, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kişisel takıntısı haline geldi” dedi. söz konusu.

Putin’in başkanlıktan ayrılması durumunda bunun kendileri için bir fırsat dönemi olabileceğine işaret eden Kuleba, “Putin iktidarda olduğu sürece sorunlarımız olacaktır. Şimdilik savaşta çabaya odaklanmalıyız.” ifadeleri kullandı.

Rusya’ya karşı tank, mühimmat ve savaş uçaklarına ihtiyaç olduğuna işaret eden Kuleba, şimdilik en iyi güvenlik garantilerinin para, silah ve Rusya’ya yönelik yaptırımların devamı olacağını vurguladı.

Çin’in Rusya-Ukrayna savaşında barış planı önermesi konusuna da değinen Kuleba, Çin’in önereceği planı görmeden bir değerlendirme yapmanın faydalı olmayacağını vurguladı.

Kuleba, “Planlarınız ne olursa olsun, bir tanesine odaklanın, hepimiz çok yorgun olsak da özgürlük mücadelesinden yılmayalım” dedi. dedi.

Alman silah üreticisi ile görüşme

Kuleba, Twitter hesabından, Alman savunma sanayinde üretim yapan Rheinmetall’in genel müdürü ile Ukrayna’ya gelecekteki tank ve zırhlı araç tedarikini görüşmek üzere bir araya geldiğini de belirtti.

Kuleba, “Ukrayna ve müttefikleri için üretimi artırma olasılıklarına odaklanmak üzere Rheinmetall Genel Müdürü Armin Papperger ile görüştüm. Ukrayna’nın hem kısa hem de uzun vadede tank ve zırhlı araç kabiliyetlerini artırmaya yönelik büyük projeleri de görüştük.” terimleri kullandı.

haber-saimbeyli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu